Wyniki wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania dla: budowa a1
IMG_0310.JPG

W roku 2008 Zamawiający kontynuuje budowę nowego mostu p/rz.Kamienna w m.Szklarska Poręba, w ciągu drogi krajowej nr 3, obok istniejącego kamiennego mostu łukowego z początku wieku.
Umowę z Wykonawcą, F-mą JAWAL z Kielc podpisano w 2007r.
11.JPG Wszyscy, którzy pracowali przy przygotowaniu tego projektu mogą czuć satysfakcję - powiedział 7 lipca 2010 r. Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas podpisania umowy na budowę 34,8 km odcinka autostrady A4 od Tarnowa (w. Krzyż) do Dębicy (w. Dębica Pustynia). Wykonawcą inwestycji będzie irlandzko-polskie konsorcjum firm: SIAC CONSTRUCTION Ltd., PBG S.A., APRIVIA S.A. i HYDROBUDOWA POLSKA S.A. Wartość kontraktu to 1,75 mld zł brutto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków budżetowych.
Umowa na zarządzanie i nadzór nad budową drogi ekspresowej nr 7 na odcinku Skarżysko – Występa z obwodnicą miejscowości Suchedniów, Ostojów, Łączna i Wystepa została podpisana między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a wyłonioną w drodze przetargu firmą Scott Wilson.
89,2 mln zł będzie kosztować budowa obwodnicy Kraśnika leżącej w ciągu drogi krajowej nr 74. Oferta złożona przez firmę Budimex-Dromex najlepiej spełniła kryteria przetargu ogłoszonego pod koniec ubiegłego roku przez lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Nie opóźni się budowa autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy – Czerniewice z powodu wprowadzanych zmian projektowych. Ważna jest także decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wydana 28 września 2007 r.– informuje GDDKiA w związku z artykułem „Zmiana projektu mostu może zablokować budowę A1” opublikowanym w Gazecie Prawnej (9.03.2009).
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o podpisaniu umowy na przebudowę skrzyżowania w miejscowości Głubczyce (woj. opolskie) w ciągu drogi krajowej nr 38

Na przebudowywanym odcinku autostrady A6 w dniu dzisiejszym, tj. w piątek 18.04.2014 około godziny 15 nastąpi zmiana organizacji ruchu. Samochody jadące w stronę Szczecina pojadą po nowej nawierzchni przebudowanej jezdni. Ruch będzie odbywał się dwoma jezdniami po jednym pasie ruchu na każdej (organizacja ruchu analogiczna do tej na budowanym węźle Szczecin Dąbie [Tczewska]). W przyszły wtorek (22.04.2014) wykonawca zamknie całkowicie jezdnię w stronę Świnoujścia (wschodnią), rozpocznie demontaż i kruszenie wykonanej z pochodzących z lat 30 ubiegłego wieku płyt betonowych nawierzchni. Podczas dalszych prac ruch będzie się odbywał jezdnią zachodnią w obu kierunkach.

Copyright © 2014 GDDKiA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad • ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa • Tel +48 22 375 88 88