Serwis GDDKiA • Archiwum 2013

Nowe odcinki autostrad, dróg ekspresowych, obwodnic, wyremontowane istniejące drogi, zrefundowane kolejne miliardy z unijnej kasy.

Wykonawca ostatniego odcinka firma Skanska S.A realizowała roboty do Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli tylko warunki pogodowe pozwolą Wykonawca będzie kontynuował prace w sezonie zimowym.

Już niebawem koniec roku 2013, podczas którego oddaliśmy około 367 km nowych dróg, co oznacza, że co dzień sieć naszych dróg rozrastała się w tempie 1 km/dziennie. Chcemy abyście pamiętali, że od 2007 roku Polska poczyniła m.in. szereg inwestycji drogowych, dzięki którym na koniec tego roku możemy pochwalić się siecią 2739,7 km nowoczesnych dróg szybkiego ruchu.

Od 23 grudnia 2013 r. kierowcy mogą korzystać z ciągu głównego nowego, ponad 21-kilometrowego odcinka A4 na Podkarpaciu. To kolejne kilometry na sieci nowych dróg szybkiego ruchu w południowo-wschodniej Polsce. Odcinek od węzła Przemyśl do Korczowej (granica państwa) wybudowany został przez firmę AVAX. Wartość kontraktu to 818 mln zł.

W nocy z poniedziałku na wtorek puszczony został ruch na dwupoziomowym węźle Salomea połączonym ekspresowym, dwukilometrowym odcinkiem z Południową Obwodnicą Warszawy w węźle Opacz.
Od dziś kierowcy mogą korzystać z 45 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 Syców-Kępno-Wieruszów-Walichnowy (Wieluń). Czas przejazdu z Warszawy do Wrocławia skróci się o godzinę.

Od 21 grudnia 2013 r. kierowcy mogą korzystać z nowego, 45-kilometrowego odcinka autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. To kolejne kilometry na sieci nowych dróg szybkiego ruchu w centralnej Polsce. Oddany do ruchu odcinek od węzła Czerniewice do węzła Włocławek Zachód stanowi sumę dwóch pierwszych odcinków budowanej autostrady i fragmentu odcinka III, stanowiąc tym samym aż 70% całej budowanej trasy z Czerniewic do Kowala.

Ruszył przetarg ograniczony na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Kłodzka w ciągu dk 33 wraz z łącznikiem dk 46. Dzięki przyjęciu w listopadzie przez Radę Ministrów załącznika nr 6 w ramach Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, który obejmuje budowę 11 obwodnic miast, możliwa jest realizacja tej kluczowej dla regionu inwestycji.

W dniu 20 grudnia 2013 roku opolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na realizację budowy obwodnicy Nysy w ciągu dróg krajowych nr 46 i 41.

Już od dziś kierowcy mogą korzystać z całego 25-kilometrowego odcinka A4/DK4 od Jarosławia Zachód do węzła Przemyśl w Radymnie. W nocy z piątku na sobotę pierwsi kierowcy ruszą 45-kilometrowym odcinkiem autostrady A1 z Torunia do Włocławka. W poniedziałek natomiast ok. godz. 15, spodziewane jest oddanie do ruchu kolejnego ponad 21-kilometrowego odcinka między Radymnem, a Korczową.

Copyright © 2015 GDDKiA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad • ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa • Tel +48 22 375 88 88