Serwis GDDKiA • Archiwum 2013
Dwie jezdnie na A4 między Brzeskiem a Wierzchosławicami

Pierwsi kierowcy pojadą drugą jezdnią A4, między Brzeskiem a Wierzchosławicami dziś wczesnym popołudniem. Przed otwarciem policja sprawdzi trasę w zakresie oznakowania i bezpieczeństwa ruchu.

Puszczenie ruchu nie oznacza całkowitego zakończenia robót na tym odcinku. Prowadzone będą jeszcze prace na MOP-ach (miejscach obsługi podróżnych), przejściach dla zwierząt, na drogach serwisowych, wykonywane też będą ogrodzenia.

 

Na jezdni, która użytkowana była od 29 listopada 2012 r., poprawiane będzie oznakowanie poziome na kilkusetmetrowych odcinkach, co spowoduje czasowe zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Roboty te postępują bardzo szybko, w związku z tym nie będą to długotrwałe utrudnienia. Uzupełniane będą jeszcze wypełnienia ekranów także przy jezdni już użytkowanej.

 

Nadal pozostawione będą zjazdy z autostrady dla pojazdów budowy: dwa zjazdy w pobliżu przejść dla zwierząt oraz zjazdy na MOP-y.

 

W związku  z prowadzonymi pracami prędkość na tym odcinku autostrady ograniczona będzie do 110 km/godz. i utrzymany zostanie zakaz wjazdu pojazdów o nośności powyżej 12t.

 

Zakończenie wszystkich robót planowane jest w czerwcu 2013 r.

Copyright © 2015 GDDKiA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad • ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa • Tel +48 22 375 88 88