Oddziały • Archiwum 2014
Otwarcie A1 Włocławek – Kowal wiosną 2014.

Od grudnia kierowcy mogą korzystać z nowego, 45-kilometrowego odcinka autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. Na pozostałym 19 km odcinku autostrady od węzła Włocławek Zachód do węzła Kowal, nadal prowadzone są prace. Ten odcinek autostrady zostanie udostępniony kierowcom wiosną bieżącego roku.

Od grudnia 2013 roku na autostradzie A1 od węzła Czerniewice do węzła Włocławek Zachód obowiązuje warunkowe pozwolenie na użytkowanie pasa jezdnego. Trasa główna i elementy bezpieczeństwa zostały udostępnione kierowcom, choć prace nadal są kontynuowane na drogach lokalnych, serwisowych, Miejscach Obsługi Podróżnych oraz Punktach Poboru Opłat.

Oddany do ruchu odcinek autostrady od Czerniewic do węzła Włocławek Zachód stanowi sumę dwóch pierwszych odcinków autostrady i fragmentu odcinka III, jest to 70% całej nowej trasy. Na pozostałych 19 km drogi od Włocławka do Kowala (cześć odcinka III) nadal prowadzone są intensywne prace. Brak wymaganej nośności rusztu wykonanego przez poprzedniego Wykonawcę, umożliwiającego ustawienie rusztowań pod ustrój nośny obiektu WA-189 nad rzeką Lubieńką, spowodował konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań oraz opracowania dokumentacji projektowej przewidującej dodatkowe wzmocnienie w/w rusztu, a także zmusiło obecnego Wykonawcę do przerwania prac na obiekcie w zakresie wykonywania płyty jezdnej.

Prace są kontynuowane przez obecnego Wykonawcę, a trasa od Włocławka do Kowala zostanie udostępniona kierowcom w II kwartale br.

Copyright © 2015 GDDKiA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad • ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa • Tel +48 22 375 88 88