Remont wiaduktu nad linią kolejową w m. Bucze
30 sierpnia rusza remont wiaduktu nad linią kolejową w miejscowości Bucze na drodze krajowej nr 92. Prace potrwają ok. 4 tygodni. Obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

Podobnie jak w przypadku remontu mostu w Krośnie Odrzańskim o którym pisaliśmy wcześniej, wiadukt nad linią kolejową wymaga wymiany dylatacji, ze względu na ich zły stan. Sekwencja prowadzenia robót wygląda podobnie, tzn. remont prowadzony będzie połówkowo. Przez pierwsze dwa tygodnie zostanie przeprowadzona  wymiana dylatacji na jednym pasie drogi,  a następnie przez kolejne dwa tygodnie wymiana obejmie drugi pas drogi. Dzięki takiemu rozwiązaniu ruch na wiadukcie będzie odbywał się w systemie wahadłowym, bez konieczności zamykania odcinka drogi.

 

  • Przypominamy również, że na drodze krajowej nr 92 od 22 sierpnia trwają roboty związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz remontem nawierzchni. Ruch odbywa się wahadłowo.

 

  • 27 sierpnia ruszył także remont nawierzchni na drodze krajowej nr 3 na odcinku Rusinów – Świebodzin. Na tym odcinku ruch również odbywa się wahadłowo.

 

Więcej szczegółów na temat technologii wymiany dylatacji: http://gddkia.gov.pl/pl/a/11330/Remont-mostu-w-Krosnie-Odrzanskim