Utrudnienia w Torzymiu

GDDKiA

 

 

 

8 lipca zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na drodze nr 92 w Torzymiu. Utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego wprowadzone zostaną ze względu na remont drogi na odcinku o długości niemal 5 km.Ze względu na duży zakres prac czas zakończenia robót przewidywany jest na październik 2015. W tym czasie kierowcy będą się musieli liczyć z dużymi utrudnieniami w tym miejscu. O nich cały czas informujemy kierowców za pośrednictwem mediów, strony internetowej, Punktu Informacji Drogowej jak i poprzez umieszczone przy drodze 92 tablice informacyjne.

W zakres zadania wchodzi przede wszystkim:
- remont nawierzchni na całym odcinku,
- rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 92 z drogą wojewódzką nr 138 relacji Gubin - Sulęcin,
- wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu w postaci wybrukowanych wysp kanalizujących ruch na drodze głównej, wydzielenie osobnych pasów dla skręcających w lewo oraz wprowadzenie sygnalizacji świetlnej dla pojazdów, jak i sygnalizacji wzbudzanej dla pieszych.

Rozbudowa skrzyżowania ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu, ułatwienie włączania się do ruchu pojazdom podporządkowanym oraz poprawę płynności ruchu na drodze głównej. Umożliwi również bezpieczniejsze przekraczanie jezdni pieszym, przy tak dużym natężeniu ruchu  (zgodnie z danymi GPR z 2010 roku to ponad 17 tys. pojazdów na dobę). Efektem remontu będzie wzmocnienie konstrukcji jezdni, a także zapewnienie odpowiedniej komunikacji pieszych poprzez przebudowę sieci chodników.

 

Przypominamy, że na dk 92 trwają również roboty na wiadukcie kolejowym w m. Bucze.