Budowa obwodnicy Gorzowa Wlkp. – zaraz zaczynamy!

GDDKiA

 

 

 

 

30 września (wtorek) o godzinie 10.00 w siedzibie zielonogórskiego Oddziału GDDKiA podpisana została umowa, której przedmiotem jest budowa drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp.Za najkorzystniejszą ofertę złożoną w przetargu uznana została propozycja firmy Dragados S.A. Budowa blisko 12 kilometrowego odcinka ma kosztować ponad 289 mln zł. Czas, w jakim firma zamierza zrealizować zadanie, to 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych).

 

Pierwsza nitka obwodnicy oddana została do ruchu w dwóch etapach. Pierwszy z nich (2,4 km) oddany został do ruchu w 2003 roku, a drugi (9,5 km) w 2007. Druga, prawa jezdnia będzie biegła równolegle do istniejącej, co oznacza, że również obiekty mostowe będą realizowane w podobnym układzie. Pojawi się również drugi most na Warcie. Ponadto istniejące węzły zostaną przebudowane w celu dostosowania do przebiegu drugiej jezdni.

 

Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy. Droga zostanie oddana do użytku w połowie 2017 roku.