Nowa organizacja ruchu na obwodnicy Kobylanki i remonty – utrudnienia w ruchu na „dziesiątce” między Szczecinem, a Stargardem Szczecińskim.

W nadchodzący poniedziałek (17 listopada) między godzinami 9, a 12 (po porannym szczycie) zostanie zamknięta dla ruchu obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu DK nr 10, ruch zostanie przerzucony na dawny przebieg DK nr 10 przez Kobylankę. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu zakończenie prac związanych z montażem barier linowych, które trwale rozdzielą kierunki ruchu na obwodnicy, co powinno nastąpić do końca listopada. Trwa również remont nawierzchni w trzech miejscach między Szczecinem a Stargardem. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na tym odcinku DK nr 10.Obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa została oddana do ruchu w roku 2007, każdego roku na odcinku jednojezdniowym dochodziło do wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi, w większości były to zderzenia czołowe. Dlatego zdecydowano się na rozwiązanie radykalnie poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, polegające na rozdzieleniu barierą linową pasów ruchu na całym jednojezdniowym odcinku obwodnicy (ok. 6 km). Bariera umieszczona na środku jezdni uniemożliwi wjazd na przeciwny pas ruchu (w tym również wyprzedzanie). Jest to rozwiązanie tymczasowe, docelowo planowana jest budowa drugiej (północnej) jezdni obwodnicy.

Kierowcy poruszający się DK nr 10 na trasie Szczecin – Stargard napotkają również utrudnienia w rejonie węzła Kijewo. Trwa remont nawierzchni DK nr 10 (ulica Zwierzyniecka/Szosa Stargardzka), jezdnie w obu kierunkach są zwężone. Prace potrwają tam do końca przyszłego tygodnia.

Remontowane są też dwa fragmenty jezdni w kierunku Stargardu Szczecińskiego, zaraz za granicą miasta Szczecin i w rejonie zjazdu na Niedźwiedź (łączna długość 3,17 km). Na remontowanych odcinkach jezdnia podczas wykonywania robót jest zwężona do jednego pasa ruchu. Prace powinny się zakończyć w ostatnim tygodniu listopada.

 

Mapka:

GDDKiA