Fragment mostu Stefana Grota-Roweckiego może być Twój!

Już 20 listopada rusza niezwykły konkurs, który będzie niepowtarzalną okazją do zdobycia stalowego fragmentu mostu gen. S. Grota-Roweckiego. Zwycięzcy staną się posiadaczami wyjątkowej pamiątki z jednej z największych przepraw w Warszawie. Spośród nagrodzonych 10 osób zostanie zaproszonych do odwiedzenia placu budowy.Most gen. S. Grota-Roweckiego, wybudowany na przełomie lat 70. i 80., przechodzi obecnie gruntowny remont, w wyniku którego pod koniec 2015 roku stanie się częścią trasy S8 i północnej obwodnicy Warszawy. Konkurs organizowany jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, miasto stołeczne Warszawa oraz Metrostav Polska – wykonawcę kontraktu.

 

„Przebudowa Mostu Grota-Roweckiego i Trasy AK to jedna z najważniejszych inwestycji prowadzonych obecnie na Mazowszu, która budzi ogromne zainteresowanie mediów, jak i społeczeństwa. W związku z tym wraz z Miastem Stołecznym Warszawa oraz wykonawcą projektu – firmą Metrostav, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie nietypowego konkursu, który przybliży mieszkańcom historię tej ważnej dla stolicy arterii”mówi Łukasz Lendner, dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA.

 

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest poprawna odpowiedź na pytanie dotyczące Trasy AK i mostu gen. S. Grota-Roweckiego. Pytania konkursowe będą zamieszczane na oficjalnych stronach projektu (www.s8powazkowska-modlinska.pl i www.mostgrota.pl) co tydzień – w każdy czwartek do godziny 12:00. Odpowiedzi, za pośrednictwem formularza kontaktowego będzie można przesyłać przez cały tydzień – do kolejnej środy do godziny 12:00. W skład Komisji Konkursowej, która dokona selekcji poprawnych odpowiedzi i wylosuje zwycięzców, wejdą: przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawiciel Urzędu m. st. Warszawy oraz przedstawiciel Metrostav Polska. Co tydzień będą rozdawane 3 fragmenty mostu Grota.

 

„Mija dokładnie rok od czasu rozpoczęcia prac na moście Grota i Trasie AK. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu robót, jaki widzimy na północnej nitce projektu. Dlatego zdecydowaliśmy się na współorganizację konkursu, w którym do wygrania będą fragmenty mostu gen. S. Grota-Roweckiego, użyte na przełomie lat 70. i 80. do wybudowania jednej z największych przepraw w stolicy. Jedynym słowem będzie można wygrać kawałek historii Warszawy!”mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

 

Po zakończeniu konkursów spośród wszystkich laureatów zostanie wylosowanych aż 10 osób, które w 2015 roku zostaną zaproszone na specjalnie zorganizowaną wycieczkę po terenie inwestycji.

 

 „Realizacja projektu przebudowy Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego to jedna z bardziej skomplikowanych i złożonych inwestycji na terenie Warszawy. Staramy się planować nasze działania tak, aby komunikacja na południowej nitce Trasy AK i mostu Grota przebiegała sprawnie i efektywnie. Wszystkie prace budowlane wykonujemy skrupulatnie, według ustalonego wcześniej harmonogramu. Wierzymy, że po skończonym remoncie most Grota nie tylko będzie najczęściej wykorzystywanym przez kierowców mostem, ale również stanie się nową wizytówką Warszawy” – mówi Radim Čáp, przedstawiciel Metrostav Polska.

 

Kliknij tutaj, aby przejść do strony z pytaniami konkursowymi!

Weź udział w konkursie i wygraj niepowtarzalną pamiątkę z remontu

mostu gen. S. Grota-Roweckiego!

Na zwycięzców czeka łącznie aż 21 nagród – nie zmarnuj szansy i odpowiedz na pytanie konkursowe!