Remont węzła Bocheńskiego w ciągu A4 w Katowicach

22 sierpnia 2015 r. o godzinie 0:00 przystępujemy do wymiany nawierzchni jezdni "węzła Bocheńskiego" w ciągu autostrady A4 w Katowicach. To kolejny etap sukcesywnej wymiany nawierzchni jezdni autostrady A4. Przypominamy, że "węzeł Bocheńskiego" w Katowicach został oddany do ruchu w listopadzie 2001 roku i od tego czasu bezawaryjnie służy wszystkim jego użytkownikom.Wymiana nawierzchni wiąże się z koniecznością całkowitego wyłączenia węzła z ruchu. Aby zminimalizować czas utrudnień prace prowadzone będą nieprzerwanie 24 godziny na dobę. Przewidywane zakończenie robót w godzinach nocnych z poniedziałku na wtorek 24/25 sierpnia br.

Z uwagi na konieczność wyłączenia z ruchu całego węzła wyznaczone zostały objazdy.

 

Organizacja ruchu na czas robót :

• dla kierujących chcących wjechać na A-4 w kier. Wrocławia z "węzła Bocheńskiego" pozostawiono możliwość zjazdu,

• dla kierujących chcących dojechać do Katowic - Ligoty poprowadzono objazd przez Węzeł Witosa,

• natomiast dla kierujących chcących wyjechać z A-4 w kierunku Kraków na "węzeł Bocheńskiego" poprowadzono objazd przez węzeł Mikołowski.

 

Z uwagi na brak możliwości wykonania remontu zjazdu na A-4 z „węzła Bocheńskiego” w kier. Wrocławia podczas tego etapu prac zostanie on wykonany wraz z planowanym remontem "węzła Witosa" we wrześniu br.

 

Schemat organizacji ruchu na czas remontu „węzła Bocheńskiego” w ciągu A4 w Katowicach

GDDKiA 

Przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy w rejonie remontowanych odcinków dróg!

Stosuj się do wprowadzonej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości. Uważaj na ruch pojazdów budowy, które będą wjeżdżały i wyjeżdżały z zamkniętego odcinka, stosuj się do sygnałów i poleceń osób kierujących ruchem.Zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów oraz naciskaj pedał hamulca odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że w zależności od masy całkowitej pojazdu, podczas szybkiej jazdy droga hamowania wydłuża się nawet o kilkadziesiąt metrów.

 

Pamiętaj, że pomimo starań i podejmowanych działań przez Służby Drogowe w celu zminimalizowania uciążliwości robót, remont wiąże się z utrudnieniami w postaci opóźnień w przejeździe, nowej organizacji ruchu, limitów prędkości. Wjeżdżając na remontowany odcinek drogi pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność i dostosować się do nowych warunków oraz zasad ruchu drogowego.

 

GDDKiA apeluje o bezpieczną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi na drodze!

Sprawdź wcześniej warunki przejazdu w Serwisie dla kierowców na stronie www.gddkia.gov.pl lub telefonicznie pod nr 32 25 96 706 w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA Oddziału w Katowicach oraz całodobowej infolinii drogowej 19 111. Zaplanuj dłuższy czas przejazdu tym odcinkiem drogi, weź pod uwagę, że jazda w korku przyspieszy odczucie zmęczenia i może wpływać na czas Twojej reakcji.