Otwarcie ofert w przetargu na S8 od Wyszkowa do węzła Poręba

Otwarto oferty cenowe w przetargu na budowę 13-kilometrowego  odcinka  drogi ekspresowej S8, od obwodnicy Wyszkowa do węzła „Poręba” (wraz z węzłem) w województwie mazowieckim. Wpłynęło łącznie 11 ofert, najniższą cenę 334,7 miliona złotych zaoferowała firma Skanska S.A., najdroższą  złożyła zaś firma włoska TOTO S.p.A Costruzzioni Generali - 463,2 mln zł. Wszyscy oferenci zadeklarowali najkrótszy czas realizacji - 22 miesiące i maksymalną gwarancję - 10 lat.Przetarg  na ten odcinek został ogłoszony 31.12.2014 roku, jako dwustopniowy. W I etapie wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu złożyły 22 podmioty gospodarcze. W następnym, do składania ofert cenowych zaproszonych zostało 20 firm i konsorcjów, a 11 z nich odpowiedziało, składając  swoje oferty. 

 

W najbliższym czasie komisja przetargowa  przystąpi do weryfikacji złożonych ofert. Po dopełnieniu wszelkich formalności wyłoniona zostanie oferta najkorzystniejsza. Następnie - po tzw. kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych - poznamy  wykonawcę inwestycji .

 

Planowane podpisanie umowy - styczeń 2016. Rozpoczęcie prac - wiosna przyszłego roku.    

W najbliższych dniach zostaną jeszcze otwarte oferty na pozostałe dwa „mazowieckie” odcinki S8 - od istniejącej obwodnicy Ostrowi  Mazowieckiej  do granicy województwa mazowieckiego i podlaskiego oraz od węzła Poręba - do obwodnicy Ostrowi.