Będzie bezpieczniej na drogach krajowych woj. lubelskiego

Ruszają realizacje w terenie pierwszych inwestycji w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W budowie jest kładka nad DK19 wzdłuż DK2 w Miedzyrzecu Podlaskim, kładka nad Krzną w Łukowie przy DK76, chodnik wzdłuż DK63 pomiędzy miejscowościami Klębów i Stok. Przekazujemy place budowy kolejnym wykonawcom i podpisujemy umowy na realizację.Najbardziej zaawansowane jest realizacja pierwszej części budowy ciągu pieszo-rowerowego o długości  3 km wzdłuż DK2 z kładką nad DK19 łączącego Żabce z Międzyrzecem Podlaskim (wartość ok. 5 mln zł). Wykonawca zamontował właśnie stalową konstrukcję nośną kładki nad DK19. Po uzyskaniu decyzji ZRID rozpocznie budowę pozostałej części ciągu pieszo-rowerowego.

W Łukowie ruszyły prace przy budowie kładki dla pieszych wzdłuż DK76 nad Krzną (wartość ok. 700 tys. zł). Przekazano również wykonawcy plac budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DK63 w Łukowie (długość 1,1 km, wartość ok. 1,5 mln zł). Ruszyły prace przy budowie chodnika wzdłuż DK63 pomiędzy miejscowościami Klębów i Stok (2 km za 1,4 mln zł). Wkrótce rozpoczną się także prace przy budowie chodnika wzdłuż DK74 w Krzemieniu (0,3 km za ok. 400 tys. zł). Opracowywana jest dokumentacja w trybie projektuj i buduj na ciąg pieszo-rowerowy w Nowym Chojnie wzdłuż DK12 (2,1 km za ok. 2 mln zł).

Podpisano już umowy na dwa kolejne zadania. W Płoskiem pod Zamościem powstanie lewoskręt na skrzyżowaniu z drogą powiatową wraz z przebudową dwóch zatok autobusowych i przejściem dla pieszych (wartość ok. 1,3 mln zł). Wzdłuż DK76 w Kolonii Jamielnik powstanie chodnik (0,6 km, ok. 1 mln zł). Finalizujemy podpisanie umów na dwa kolejne odcinki chodników: przy DK2 w Kaliłowie (0,3 km, ok. 580 tys. zł) oraz wzdłuż DK74 w Horyszowie (0,35 km, ok. 130 tys. zł).

W przetargu są dwie kolejne inwestycje: budowa chodnika wzdłuż DK19 w Turowie (0,6 km) oraz zatoki autobusowej, przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem i chodnika wzdłuż DK82 w Kołaczach. Przygotowujemy jeszcze dwa przetargi na realizację ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DK12 od Brzeziczek do Kolonii Struża (3,7 km) oraz chodnika wzdłuż DK74 w Zofiance Dolnej (0,6 km).

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło kolejne inwestycje w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Budowa dwóch kolejnych ciągów pieszo-rowerowych. Wzdłuż DK19 od Turowa do Radzynia Podlaskiego (długość ok. 6,5 km) oraz wzdłuż DK63 w  miejscowości Biała (3,5 km). Natomiast w Łuszczowie przy DK82 powstaną dwie zatoki autobusowe wraz z dojściami do nich.

 

Film z montażu kładki w Międzyrzecu Podlaskim

 

Lokalizacje zadań z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych

Montaż konstrukcji nośnej kładki nad DK19 w Międzyrzecu PodlaskimMontaż konstrukcji nośnej kładki nad DK19 w Międzyrzecu PodlaskimMontaż konstrukcji nośnej kładki nad DK19 w Międzyrzecu PodlaskimMontaż konstrukcji nośnej kładki nad DK19 w Międzyrzecu PodlaskimMontaż konstrukcji nośnej kładki nad DK19 w Międzyrzecu PodlaskimMontaż konstrukcji nośnej kładki nad DK19 w Międzyrzecu Podlaskim