Przed wakacjami - co warto wiedzieć?

Chcesz wiedzieć jak sprawnie dotrzeć do celu i nie utknąć w korkach? Gdzie są utrudnienia na drogach krajowych? Wejdź na stronę www.gddkia.gov.pl i zaplanuj swoją podróż. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się do wyznaczonego celu ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg.Obecnie mamy do dyspozycji blisko 3450 kilometrów dróg szybkiego ruchu, komfortowych i bezpiecznych. To ponad 1638 km autostrad i 1811 km dróg ekspresowych. Korzystając m.in. z autostrady A1, dróg ekspresowych S7, S8, czy S3 podróżujący z południa i centrum Polski komfortowo dojadą do nadmorskich kurortów.

 

W serwisie internetowym GDDKiA można zapoznać się z lokalizacją Miejsc Obsługi Podróży (MOP), które stanowią bardzo ważny element sieci drogowej. Na MOP w zależności od kategorii podróżujący mogą odpocząć, skorzystać z usług gastronomicznych i noclegowych.

 

Bardzo przydatna przy planowaniu podróży może być lista utrudnień na drogach krajowych. Wszystkie precyzyjnie opisane, z podanym kilometrażem, opisem rodzaju prowadzonych robót i prognozowanym wydłużeniem czasu przejazdu. Wszystkie pozycje z listy są umieszczane na aktywnej mapie warunków drogowych, na którą trafiają ponadto informacje o utrudnieniach po wypadkach i kolizjach, przesyłane przez służby drogowe. Wszystko dostępne w stronie www.gddka.gov.pl w zakładce serwis dla kierowców.

 

Zachęcamy do skorzystania ze specjalnej infolinii drogowej 19 111 dostępnej w całej Polsce, gdzie można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach, warunkach pogodowych i drogowych. Infolinia ta jest całodobowa.