Szczucińskie i Dąbrowskie Nocne Zwiedzanie

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej  zapraszają na wiele atrakcji na rozpoczęcie wakacji 2018. Szczucińska placówka GDDKiA będzie otwarta dla odwiedzających w 2 dni 30 czerwca i 1 lipca (sobota i niedziela) w godz. 15:00 – 23:00, dąbrowska natomiast w godz. 20:00-0:00 tylko w sobotę 30 czerwca. Dodatkowymi walorami będą nocne iluminacje obiektów.Muzeum Drogownictwa zaprasza na lekcje techniki na otwartym powietrzu. Tegoroczne spotkanie przybliży nam prace archeologiczne przed budową drogi, Będzie można spróbować swoich sił pod okiem archeologa, który opowie nam o tym co można znaleźć i po co szukać , zanim wjedzie sprzęt drogowy. Na ekspozycji zewnętrznej będą uruchamiane niektóre zabytkowe maszyny a na wystawie czasowej zaprezentujemy urządzenia laboratoryjne. Dla najmłodszych przygotowaliśmy bajki mówiące o bezpieczeństwie na drogach, nieco starsi będą mogli poskładać proste modele trudnych urządzeń drogowych. Po zapadnięciu zmroku zapraszamy do niemego plenerowego kina dokumentalnego, wśród podświetlonych maszyn i urządzeń drogowych, buchającej pary i dźwiękach pracującego silnika parowego.  Muzeum posiada nieodpłatny parking niestrzeżony.

 

OSK kusi ciekawymi zajęciami dla dzieci, młodzieży, całych rodzin, seniorów. Organizatorzy przygotowują ścieżki poznawcze ze zdobywaniem skarbów, ciekawe zagadki, aktywności rozwijające umysły („Mądre słowo”). Będzie też można pod opieką przewodników pójść do miejsc, które nie są na co dzień udostępniane zwiedzającym, dowiedzieć się historii, o których nie da się usłyszeć podczas standardowego zwiedzania. Należy przewidzieć co najmniej godzinę, aby skorzystać z większości przygotowanych atrakcji.

 

Wstęp i uczestnictwo w tych wydarzeniach są nieodpłatne. Niespodzianką będą nagrody specjalne dla tych, którzy podczas Nocnego Zwiedzania wezmą udział w wydarzeniach w obu placówkach.

 

GDDKiA