Łączy nas krew, która ratuje życie - świętokrzyscy drogowcy wspólnie z policjantami włączyli się do ogólnopolskiej zbiórki krwi na 200-lecie Administracji Drogowej
Drogowcy z kieleckiego Oddziału GDDKiA zainaugurowali na terenie województwa świętokrzyskiego zbiórkę krwi w ramach ogólnopolskiej akcji podjętej na 200-lecie Administracji Drogowej. Darem serca dzielili się właśnie w dniu 14 lutego. Akcję wsparli świętokrzyscy policjanci, którzy w ten sposób postanowili podkreślić swój jubileusz.

Krew można było oddać w krwiobusie na terenie siedziby oddziałów prewencji kieleckiej Policji. Zbiórkę krwi poprzedził briefing prasowy z udziałem Krzysztofa Strzelczyka, dyrektora kieleckiego oddziału GDDKiA, Pawła Dzierżaka, Świętokrzyskiego Komendanta Policji i Zdzisławy Sitarz-Żelaznej, zastępcy dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

 

Drogowcy przedstawili ideę zbiórki krwi na hasło „200 Lat Administracji Drogowej”, do której w ciągu całego 2019 roku może włączyć się każdy, bo jak podkreślali „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Natomiast policjanci mówili o akcji podjętej w związku z jubileuszem stulecia Policji pod hasłem „Nie rozlewaj krwi na drodze”, którego wydźwięk jest bliski także drogowcom. Wspólna zbiórka krwi połączona była z akcją edukacyjno-prewencyjną podczas policyjnych kontroli drogowych. Policjanci ruchu drogowego oraz pracownicy RCKiK informowali kierowców między innymi o ogólnopolskiej zbiórce krwi na 200 Lat Administracji Drogowej wręczając materiały informacyjne GDDKiA.

 

Do ogólnopolskiej zbiórki krwi może włączyć się każdy. Wystarczy, aby krwiodawca podał przy rejestracji hasło "200 Lat Administracji Drogowej".