Węzeł Nadarzyn otwarty

Dziś otwarty został węzeł Nadarzyn w ciągu S8 Przeszkoda - Paszków.Dostępne są dla kierowców wszystkie łącznice, a więc można zjechać i wjechać na S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia. To duże ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców Nadarzyna i okolicznych miejscowości.

Uruchomiona została również ulica Kościelna i droga lokalna w ciągu DW 720 jak również ronda i droga węzłowa je łącząca zlokalizowane po obu stronach S8.

 

Przypomnijmy, że za sprawą odkrytego podczas prac cmentarza w Nadarzynie, na którego przebadanie archeolodzy potrzebowali blisko 7 miesięcy wydłużony został czas na ukończenie inwestycji.

 

Planowany termin zakończenia prac na odcinku Radziejowice – Przeszkoda (długość 9,9 km) to lipiec bieżącego roku. Wykonawcą jest Strabag Infrastruktura Południe, a wartość kontraktu to 306,9 mln zł. Umowę podpisaliśmy w lutym 2016 r. Odcinek Przeszkoda – Paszków (11,6 km) realizuje firma Intercor, wartość kontraktu to 436,65 mln zł. Umowę podpisaliśmy w czerwcu 2015 r. a termin zakończenia robót to sierpień br.