Uwaga, zamknięcie wiaduktu w ciągu DK 85. Wyznaczony objazd

Z uwagi na nieprzewidziane wykonanie dodatkowych prac, termin całkowitego wyłączenia z ruchu wiaduktu został przesunięty na 11 sierpnia br.

 

W związku z remontem wiaduktu w ciągu DK85 biegnącego nad bocznicą kolejową, planowane jest jego całkowite wyłączenie z ruchu w dniach 15.07-03.08.2019r.Wyznaczony został objazd:  

 

od granicy robót – m.  Nowy Dwór Mazowiecki – DK85 – S7 – DK62 – DK85 do granicy robót - Twierdza Modlin

od granicy robót – Twierdza Modlin – DK85 – DK62 – S7 – DK85 do granicy robót m. Nowy Dwór Mazowiecki

 

Objazd dla pojazdów wolnobieżnych – m. Modlin DK85 – DK62 - DW632 - DW631 - DK85 do granicy robót – m. Nowy Dwór Maz.

 

Zamknięcie dla ruchu wiaduktu jest niezbędne ze względów technologicznych. Technologia robót wymaga podniesienia przęsła zawieszonego wiaduktu na wysokość ok. 1,2m, dzięki wykonanej do tego celu konstrukcji stalowej, by dokonać uzupełnienia zbrojenia, napraw betonu, konserwacji łożysk.

 

Do zakresu prac remontowych należy zaliczyć m.in. naprawę przęseł, podpór wiaduktów, dylatacji, izolacji płyty pomostu, odwodnienia, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego betonu i wymianę poręczy( balustrad). Po zrealizowaniu tych robót ułożona zostanie częściowo nowa nawierzchnia na prześle wiaduktu i chodnikach oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome.

 

Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za ok.2,2 mln zł. Umowny termin zakończenia robót minie w październiku 2019r.