Kolejny etap prac na Obwodnicy Bolkowa

W związku z postępującymi pracami przy budowie Obwodnicy Bolkowa w ciągu dróg krajowych nr 3 i nr 5, od 17 lipca wdrożony zostanie II etap organizacji ruchu, który oznaczać będzie zamknięcia drogi krajowej nr 3 na odcinku ok. 600 metrów.Zaplanowane objazdy

Zmiana organizacji ruchu nastąpi pomiędzy miejscowościami Rochowice i Jeżów.

Na czas przebudowy DK3 wyznaczono objazd:

- dla trasy Bolków – Jelenia Góra

 od m. Bolków poprzez DK5 przez miejscowości: Wierzchosławice, Domanów, Pustelnik do m. Marciszów, dalej DW328 przez Ciechanowice, Świdnik do Kaczorowa i powrót na DK3 w k. Jeleniej Góry

- dla trasy Jelenia Góra – Bolków

 w m. Kaczorów zjazd z DK3 na DW328 przez miejscowości: Świdnik, Ciechanowice, w Marciszowie wyjazd na DK5 i dalej przejazd przez m. Pustelnik, Domanów, Wierzchosławice i dojazd do Bolkowa DK5

 

GDDKiA

 

W sierpniu koniec objazdu DK5

Przypominamy, że wdrożony w połowie marca br. I etap zmiany organizacji ruchu tj. zamknięty odcinek DK5, o czym pisaliśmy TUTAJ, będzie obowiązywał do początku sierpnia. Oznacza to, że oba objazdy będą obowiązywały równocześnie przez ok. 3 tygodnie.

 

Minimalizujemy utrudnienia

Konieczność zamknięcia dróg krajowych wynika z zakresu i asortymentu aktualnie prowadzonych robót przy budowie obwodnicy. Wykonawca prowadzi prace w taki sposób, aby maksymalnie przyspieszyć roboty, a docelowo przyspieszyć i zakończyć budowę.

 

O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

 

Serwis dla kierowców i Informacja drogowa 19111

Przypominamy, że informacje o aktualnej sytuacji na drogach krajowych, będących w zarządzie GDDKiA, dostępne są również na stronie www.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców".

Lista utrudnień

Mapa warunków drogowych

Mapa kamer monitorujących

Mapa ograniczeń na przejściach granicznych

W serwisie internetowym GDDKiA można zapoznać się z lokalizacją Miejsc Obsługi Podróży (MOP), które stanowią bardzo ważny element sieci drogowej. Na MOP, w zależności od jego kategorii, podróżujący mogą odpocząć, skorzystać z usług gastronomicznych i noclegowych.

Mapa miejsc obsługi podróżnych

Jeśli jednak w ostatniej chwili zmienimy trasę przejazdu lub mamy utrudniony dostęp do zasobów internetowych, zawsze możemy skorzystać ze całodobowej ogólnopolskiej informacji drogowej GDDKiA 19 111. Pod tym numerem można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach czy warunkach pogodowych. Jeśli jesteśmy już w drodze, pomocne w podróżowaniu są komunikaty wyświetlane na tablicach zmiennej treści, umieszczonych nad autostradami i drogami ekspresowymi. Warto je czytać! Na bieżąco umieszczane są na nich informacje o zatorach, konieczności zjazdów czy o ograniczeniu prędkości dla zachowania płynności jazdy i bezpieczeństwa podróżowania.