Zmiana organizacji ruchu na budowie autostrady A1, odc. E

Aktualizacja: 12 sierpnia br nie wprowadzono tymczasowej organizacji ruchu na budowie odcinka E autostrady A1 ze względu na niekompletne oznakowania w terenie, a tym samym niezgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu. O nowym terminie przełożenia ruchu i wdrożenia układu 2+1 na budowanym odcinku będziemy informować na bieżąco.

 

 

 12 sierpnia 2019 r. zaplanowano wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na budowanym odcinku E autostrady A1.

Od tego dnia ruch po DK1 będzie się obywał jedną jezdnią w układzie 2+1. Od granicy województw śląskiego i łódzkiego do km 406+200 (okolice miejscowości Kruszyna) w kierunku Łodzi dostępny będzie 1 pas ruchu, a w kierunku Katowic 2 pasy ruchu. Od km 406+200 do końca odcinka, tj. do rejonu budowanego węzła "Częstochowa Północ", w kierunku Łodzi dostępne będą 2 pasy ruchu, a w kierunku Katowic 1 pas ruchu.

Zgodnie z harmonogramem taka organizacja będzie obowiązywała do II kwartału 2021 roku.

 

W kolejnym etapie inwestycji dotychczasowy ruch zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię autostrady, a prace budowlane zostaną przeniesione na pozostałe fragmenty jezdni drogi krajowej, po której obecnie odbywa się ruchu drogowy.

 

 

Przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy w rejonie remontowanych odcinków dróg!

 

Stosuj się do wprowadzonej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości. Uważaj na ruch pojazdów budowy, które będą wjeżdżały i wyjeżdżały z zamkniętego odcinka, stosuj się do sygnałów i poleceń osób kierujących ruchem. Zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów oraz naciskaj pedał hamulca odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że w zależności od masy całkowitej pojazdu, podczas szybkiej jazdy droga hamowania wydłuża się nawet o kilkadziesiąt metrów.

 

Pamiętaj, że pomimo starań i podejmowanych działań przez Służby Drogowe w celu zminimalizowania uciążliwości robót, remont wiąże się z utrudnieniami w postaci opóźnień w przejeździe, nowej organizacji ruchu, limitów prędkości. Wjeżdżając na remontowany odcinek drogi pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność i dostosować się do nowych warunków oraz zasad ruchu drogowego.

 

GDDKiA apeluje o bezpieczną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi na drodze!

 

Sprawdź wcześniej warunki przejazdu w Serwisie dla kierowców na tronie www.gddkia.gov.pl lub telefonicznie pod nr 32 25 96 706 w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA Oddziału w Katowicach oraz całodobowej infolinii drogowej 19 111. Zaplanuj dłuższy czas przejazdu tym odcinkiem drogi, weź pod uwagę, że jazda w korku przyspieszy odczucie zmęczenia i może wpływać na czas Twojej reakcji.