Dzień Transportu w Krakowie.

Na stanowisku GDDKiA w czasie Dnia Transportu w Krakowie, 21 września 2019 r. wszystko cieszyło się wielkim powodzeniem. Odwiedzający mogli zobaczyć także wystawę z okazji 200 lat Centralnej Administracji Drogowej.Dzień Transportu odbył się na dworcu kolejowym Kraków Płaszów. Od godziny 13.00. do 19.30. na plac przed peronem przyszły całe rodziny. Odblaski dla dzieci i dorosłych oferowane na stanowisku GDDKiA rozchodziły się w błyskawicznym tempie. To dobry sygnał od społeczeństwa. Świadczy o tym, że jest już duża świadomość faktu, że elementy odblaskowe poprawiają widoczność pieszego i tym samym zwiększają jego bezpieczeństwo. I nieważne było czy jest to opaska, plecaczek czy coś innego. Ważne, że było odblaskowe.

 

Mogłoby się wydawać, że w dobie powszechnie dostępnej i stosowanej nawigacji samochodowej tradycyjne mapy drogowe to przeżytek. Nic bardziej mylnego. Mapy samochodowe przygotowane przez GDDKiA wzbudzały duże zainteresowanie. Jak powiedział jeden z uczestników Dnia Transportu : „mapa nigdy nie zawiedzie, a elektronika może zawieść”.

 

Na wystawie z okazji 200 lat Centralnej Administracji Drogowej oprócz części historycznej pokazane zostały najnowsze inwestycje zrealizowane we wszystkich województwach. Zwiedzających nie brakowało. Duże uznanie wzbudzały węzły drogowe pobudowane na autostradach i drogach ekspresowych widoczne z lotu ptaka oraz mosty.