Jest ZRID na odcinek S6 między Luzinem a Szemudem!

Wojewoda Pomorski wydał kolejną, trzecią już decyzję-zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. Decyzja dotyczy odcinka Luzino - Szemud i tak jak poprzednie, ma rygor natychmiastowej wykonalności.GDDKiA Odcinek środkowy

S6 między Luzinem a Szemudem będzie mieć długość 10,3 km i jest zlokalizowana w powiecie wejherowskim na terenie gmin Luzino oraz Szemud. Droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. W ramach tej inwestycji zostanie także wybudowany węzeł Szemud na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 224. Powstaną 22 obiekty inżynierskie, w tym dwa mosty i dwie estakady. Oprócz trasy głównej zostaną przebudowane drogi o długości ok. 5 km i wybudowane nowe, zapewniające dojazd do nieruchomości i służące obsłudze trasy o długości ok. 10 km. Koszt prac budowlano-montażowych na tym odcinku wyniesie ok. 336 mln zł.

 

Komfort i bezpieczeństwo

Budowa drogi ekspresowej S6 przyczyni się do:

zwiększenia bezpieczeństwa ruchu,

skrócenia czasu przejazdu,

podniesienia komfortu podróżowania i dojazdu do nadmorskich kurortów,

poprawy lokalnych połączeń,

zmniejszenia uciążliwości komunikacyjnych (m.in. hałasu, zanieczyszczeń powietrza).

 

W kolejce pozostałe ZRID

To już trzeci ZRID na S6, wcześniej otrzymaliśmy decyzje na odcinki między Szemudem a Chwaszczynem oraz Chwaszczynem i Gdynią. Trwa postępowanie związane z wydaniem ZRID dla odcinka Bożepole Wielkie - Luzino, który przy składaniu wniosku podzielono na dwa krótsze. Planowane uzyskanie ZRID dla tych odcinków to IV kwartał 2019 r.

 

Dofinansowanie UE

Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

GDDKiA

 

S6 w województwie zachodniopomorskim

Ekspresową S6 można przejechać już pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. Kierowcy mają do dyspozycji około 130 km tej trasy wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Do końca października zostanie jeszcze udostępniona druga jezdnia na odcinku Nowogard – Płoty, a na przełomie października i listopada także odcinek obwodnicy Koszalina i Sianowa do węzła Koszalin Wschód– oraz węzeł Sianów Wschód.

 

Więcej o S6 w woj. zachodniopomorskim:

 

PPP

Odcinki S6 między Sianowem a Słupskiem i dalej w województwie pomorskim do Bożegopola Wielkiego, a także Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, zostały wskazane przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów do realizacji w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Obecnie trwa przetarg na opracowanie projektów budowlanych dla części tej trasy między Sianowem a Słupskiem.