Jedź bezpiecznie w okresie Wszystkich Świętych
W związku ze wzmożonym ruchem na drogach krajowych w czasie Wszystkich Świętych, zostały podjęte działania by pomóc kierowcom w sprawnym i bezpiecznym podróżowaniu po Polsce.

Od 30 października służby drogowe GDDKiA działają w stanie podwyższonej gotowości, zwłaszcza na drogach dojazdowych do miast. Została również podjęta decyzja o zapewnieniu takiej organizacji pracy, która umożliwi podejmowanie natychmiastowych działań w celu należytego utrzymania przejezdności dróg krajowych.

 

Wszystkie prace remontowe na drogach krajowych województwa kujawsko-pomorskiego zostały wstrzymane a wszelkie utrudnienia zostały zminimalizowane. Niemniej jednak apelujemy do kierowców o uważne spoglądanie na znaki, szczególnie w obrębie realizowanych inwestycji (S5), gdzie nadal mogą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

 

Osoby odwiedzające cmentarze zlokalizowane przy drogach krajowych, prosimy o stosowanie się do oznakowania oraz parkowanie pojazdów w miejscach do tego wyznaczonych. Prosimy również dostosować prędkość do warunków pogodowych panujących na drogach.

 

Przypominamy, że najświeższe informacje na temat sytuacji na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA, dostępne są na stronie www.gddkia.gov.pl, w zakładkach „Serwis dla kierowców” oraz „Mapa kamer monitorujących”. W przypadku, gdy dostęp do internetu jest utrudniony, skorzystać można ze specjalnej, dostępnej w całej Polsce całodobowej informacji drogowej GDDKiA pod numerem 19 111.