Zespół Historii Drogownictwa plenerem fotograficznym

Jesienna aura, pomimo swej kapryśności obdarzyła nas kilkoma naprawdę pięknymi, słonecznymi dniami. Inspiruje nas to do różnych zajęć mniej lub bardziej aktywnych, również realizacji własnego hobby, pasji.Przykład połączenia pasji z aktywnością mogliśmy doświadczyć w ubiegłą niedzielę 13 października na terenie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie (GDDKiA Zespół Historii Drogownictwa), który stał się scenerią pleneru fotograficznego.

 

Jego organizatorem był Amadeusz Andrzejewski, który zaprosił do udziału wielu znanych fotografików. Organizuje on tego rodzaju wydarzenia od ponad 7 lat. W większości są to inicjatywy niekomercyjne, w ramach których pasjonaci fotografii oraz osoby próbujące swoich sił w pozowaniu i szyciu strojów mogą się spotkać i nawzajem od siebie czegoś nauczyć.

 

Byli już z plenerami w miejscach takich jak Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Pałac Łochów, Parowozownia w Skierniewicach, Pałac Pass, Arboretum PAN w Rogowie, Pałac Rusinów, Muzeum Techniki w Maleńcu, Pałac Lasotów i wielu innych. Tematem szczucińskiego pleneru był steampunk, czyli "science-fiction epoki wiktoriańskiej" rodem z powieści Juliusza Verne-a. Zabytkowe parowe ciągniki, walce i inne maszyny okazały się idealnym środowiskiem do takich zdjęć. Nie zabrakło też dymu  i pistoletów.

 

Bardzo dobrze przygotowane były modelki, które zachwycały nie tylko profesjonalizmem, charakteryzacją ale pomysłowością w zakresie tworzenia strojów, przebrań i sprawnością fizyczną. Z pełnym szacunkiem patrzyliśmy na ściśnięte gorsetami, na wysokich obcasach, utrzymujące się w mało komfortowych pozycjach modelki. Odwiedzjący ekspozycję zewnętrzną turyści z ciekawością obserwowali pracę całej grupy. Przygotowania fotografii do publikacji jeszcze trwają, ale po ilości zrobionych zdjęć przez kilka godzin sesji z pewnością będą zachwycające.