Bezpiecznie na wakacje
Wakacje to czas podróży i odpoczynku. Ale też pełnia sezonu budowlanego dla drogowców. Dlatego w drodze na urlop niejednokrotnie będziesz mógł zobaczyć trwające remonty oraz prace budowalne przy realizacji największych inwestycji drogowych. Dlatego nie spiesz się, dobrze zaplanuj trasę, bo najważniejsze to bezpiecznie dojechać do celu.

Obecne utrudnienia na drogach krajowych Dolnego Śląska:

 

A4

Remont betonowej balustrady wiaduktu w km 115,306 pomiędzy węzłem Budziszów a węzłem Udanin – ograniczenie prędkości, zajęty lewy pas ruchu

 

AOW A8

Wymiana dylatacji na obiekcie nad polami irygacyjnymi, pomiędzy węzłem Wrocław Stadion a węzłem Wrocław Północ – na czas remontu zwężenie jezdni do dwóch pasów ruchu

 

S3

Realizacja drogi ekspresowej S3 na odcinku od węzła Lubin Północ do węzła Kaźmierzów – ruch na odcinku od węzła Lubin Północ do Polkowic odbywa się drogą tymczasową, natomiast od Polkowic do węzła Kaźmierzów drogą krajową nr 3.

 

Naprawa nawierzchni w wyniku oddziaływania szkód górniczych na odcinku S3 pomiędzy węzłem Głogów Zachód a węzłem Głogów Południe  – odcinkowe przełożenie ruchu na jedną jezdnię drogi ekspresowej

 

DK36

Remont mostu w Ścinawie – ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości

 

Ponadto w miesiącach wakacyjnych oraz na przełomie sierpnia i września mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia na:

 

A4

remont podpór na dodatkowych czterech obiektach, pomiędzy Legnicą i Wrocławiem. Wiadukty zlokalizowane są koło miejscowości: Gniewomierz (km. 95,1), Sambórz (km. 122,8 i 123,7) oraz Sadkówek (km. 141,5).

 

DK5

Lubawka- remont cząstkowy nawierzchni

 

DK15

Cieszków – remont cząstkowy nawierzchni

Rakłowice- remont cząstkowy nawierzchni

Milicz - remont cząstkowy nawierzchni

 

DK34

Siodłkowice – budowa zatok

 

DK35

Mieroszów- przebudowa drogi wraz z wymianą nawierzchni

 

DK39

Łagiewniki - remont cząstkowy nawierzchni

 

DK94

Żarska Wieś – remont cząstkowy nawierzchni

Bolesławiec - remont cząstkowy nawierzchni .

 

Informacje o warunkach ruchu 

Wybierając się w wakacyjną podróż warto wcześniej sprawdzić trasę i aktualne utrudnienia, które mogą mieć wpływ na czas trwania podróży. Najświeższe informacje na temat sytuacji na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA dostępne są na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl, w zakładkach „Serwis dla kierowców” oraz „Mapa kamer monitorujących”, w której znajdują się aktualne odczyty z 550 stacji meteorologicznych wraz z obrazami sytuacji drogowej rejestrowanymi przez ponad 1300 kamer. Dodatkowo całodobowo przez siedem dni w tygodniu działa Punkt Informacji Drogowej 19 111.

• 19 111 Punkt Informacji Drogowej GDDKiA

• Lista utrudnień

• Mapa warunków drogowych

• Mapa kamer monitorujących

• Mapa ograniczeń na przejściach granicznych

 

Zasady i dobre praktyki podczas podróży

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach na drodze.

 

GDDKiA