Zaplanuj wakacyjną podróż

Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów, ale także czas prowadzenia robót drogowych. Planując podróż, warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców”, gdzie na Mapie warunków drogowych oraz Liście utrudnień znajdą Państwo użyteczne informacje. Będąc w trasie, można skorzystać z ogólnopolskiego, całodobowego numeru informacji drogowej 19 111, gdzie dyżurni udzielają informacji o utrudnieniach i warunkach ruchu.W województwie śląskim największe utrudniania w ruchu czekają na kierowców na budowanej autostradzie A1 na odcinku od granicy z województwem łódzkim do Częstochowy. Organizacja ruchu na czas robót zakłada prowadzenie ruchu w układzie 2+1 z wprowadzonym ograniczeniem prędkości. Pamiętajmy, że jest to teren budowy i należy zachować tam szczególną ostrożność.

 

Na południu województwa – w Czechowicach-Dziedzicach – prowadzony jest remont linii kolejowej, podczas którego wyburzono już wiadukt nad DK1, jednakże w związku z nadal prowadzonymi robotami kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

 

Z utrudnieniami można spotkać się na DK46 w Lisowicach, gdzie budowana jest ścieżka pieszo-rowerowa i zatoki autobusowe wraz z sygnalizacją świetlną ostrzegawczą na przejściu dla pieszych. Trwa także remont wiaduktu w Zawierciu w ciągu DK78, ruch prowadzony jest po jednym pasie w każdym kierunku.

 

W najbliższym czasie prowadzone będą także punktowe remonty nawierzchni na DK78 w miejscowościach: Poręba, Zawiercie, Kromołów, Grabiec i Czekanów oraz na DK45 na odcinku Bieńkowice-Racibórz. Planowane są również naprawy dylatacji obiektów w ciągu autostrady A1 w Żorach, Bytomiu i w rejonie MOP Wieszowa, jednakże punktowy charakter robót nie powinien powodować znaczących utrudnień w ruchu.

 

Na koncesyjnym odcinku autostrady A4 od węzła Murckowska do granicy z województwem małopolskim prowadzone są: remont wiaduktów w Mysłowicach (nad A4), remonty nawierzchni oraz remonty elementów odwodnienia.