Wakacyjne podróże
Planując wakacyjną podróż warto zajrzeć do serwisu GDDKiA i skorzystać z mapy warunków drogowych. Może to pomóc w dobrym zaplanowaniu trasy.

GDDKiA Najpoważniejsze utrudnienia napotkają kierowcy na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta. W okolicy węzła Gdynia Wielki Kack trwa budowa nowego węzła drogowego tzw. Trasy Kaszubskiej, nowego przebiegu drogi ekspresowe S6 z Gdyni do Bożegopola Wielkiego w kierunku zachodu województwa pomorskiego. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości, a także są zwężone pasy ruchu. Dzięki temu ruch odbywa się wolniej, ale płynnie. Z tą inwestycją związane są także utrudnienia w przejeździe na drodze krajowej nr 20 między Chwaszczynem a Gdynią, która prowadzi częściowo po śladzie przyszłej drogi ekspresowej.

 

Kolejną inwestycją, którą należy wziąć pod uwagę jest rozbudowa drogi krajowej nr 22 między Czarlinem a Knybawą (Starogard Gdański – Malbork). Tu również obowiązuje ograniczenie prędkości i tymczasowe rondo na węźle dróg krajowych nr 22 i 91 w Czarlinie.

 

W II poł. lipca br. rozpoczną się utrudnienia przy przebudowie mostu na przepust w Kramarzynach na drodze krajowej nr 20 (Miastko – Bytów). Będzie wprowadzone ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy.

 

Planując podróż polecamy skorzystanie z map warunków drogowych w serwisie GDDKiA, na której są umieszczone wszystkie utrudnienia drogowe wynikające zarówno z prowadzonych inwestycji jak i prac utrzymaniowych.

 

Apelujemy do kierujących pojazdami o zwracanie uwagi na zmienione, tymczasowe organizacje ruchu, a także polecenia wydawane przez uprawnione osoby do kierowania ruchem drogowym.

 

Życzymy dobrej, bezpiecznej podróży!