Zaplanuj wakacyjną podróż!

Rozpoczął się czas wakacji a to oznacza, że na drogach zwiększył się ruch. Okres wakacyjny to dla jednych odpoczynek z kolei dla nas drogowców to czas intensywnej pracy przy naprawach sieci drogowych.Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo podróży. Aby zapobiec stanie w korku, ważne jest aby przed wyjazdem sprawdzić trasę i aktualne utrudnienia w celu rozważenia alternatywnych dróg. Szybkim sposobem na to jest skorzystanie z całodobowej infolinii dzwoniąc pod numer telefonu 19 111 lub skorzystanie z serwisu dla kierowców, który znajduję się na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl  

Gdzie możemy spodziewać się utrudnień na lubuskich drogach?

-DK 18
Droga Krajowa numer 18, rozpoczyna się na węźle Olszyna a kończy za węzłem Golnice, które znajdują się w województwie dolnośląskim. Obecnie trwa przebudowa jezdni południowej. Dzięki temu droga ta uzyska parametry autostrady. Utrudnienia na tej drodze występują przy węźle Żary a kończą się przy węźle Iłowa. Wynosi on ponad 25 kilometrów. Na tym odcinku wprowadzono czasową organizację ruchu rozdzielając pasy ruchu na jezdnię północną, na której obowiązuje zakaz wyprzedzania a prędkość została ograniczona do 60 km/h. Utrudnienia zakończą się w III kwartale 2022 roku.

-DK 27
Na drodze krajowej numer 27 w Nowogrodzie Bobrzańskim nad rzeką Bóbr trwa remont mostu. W zakres remontu wchodzi m.in. naprawa nawierzchni drogi, krawężników. W czasie remontu w dzień zastosowano ruch wahadłowy sterowany ręcznie, zaś w czasie nocnym wprowadzona jest sygnalizacją świetlna. Utrudnienia mogą potrwać do końca wakacji.


Odpowiedzialny kierowca zawsze pamięta o dobrych praktykach podczas podróży, zatem przypominamy dziesięć zasad rozsądnego kierowcy: 
GDDKiA