Planowanie wakacyjnych podróży
Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić mapę warunków drogowych w serwisie GDDKiA. Okres letni to często czas budowy i remontów na drogach.

Planując wakacyjną podróż zawsze warto sprawdzić, jakie są warunki na naszej trasie. Pomocą może służyć serwis z mapą warunków drogowych GDDKiA, gdzie są nanoszone aktualne utrudnienia w przejeździe drogami krajowymi.

 

GDDKiA W województwie kujawsko-pomorskim utrudnienia na długich odcinkach generowane są przez prace budowlane związane z realizacją drogi ekspresowej S5 od Żnina przez Szubin do Białych Błot (w. Bydgoszcz Błonie) i dalej wzdłuż drogi krajowej nr 10 do Pawłówka (w. Bydgoszcz Zachód). Ponadto budowa S5 jest także prowadzona po śladzie DK5 od w. Bydgoszcz Północ przez Świecie do w. Nowe Marzy (A1).

 

Na drodze krajowej nr 91 w Przechowie koło Świecia dobiega końca przebudowa estakady, gdzie obowiązują lokalne objazdy. Ta inwestycja zakończy się pod koniec sierpnia br.

 

W lipcu br. rozpocznie się remont drogi krajowej nr 25 między Prądocinem a Chmielnikami (Bydgoszcz – Inowrocław) i będzie trwał przez cztery miesiące. Utrudnienia będą polegały na ograniczeniu prędkości oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego.

 

Ponadto przez cały okres wakacyjny będą prowadzone prace utrzymaniowe/remontowe na krótkich odcinkach dróg krajowych nr 10, 15 i 25. Aktualne utrudnienia związane z tymi pracami można zobaczyć na wspomnianej wcześniej mapie warunków drogowych.
 

Życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!