Wyjeżdżając na wakacje zaplanuj podróż

Wakacje to czas urlopów ale też dobry okres na remonty i prace związane z bieżącym utrzymaniem na drogach krajowych. To także czas, który jest intensywnie wykorzystywany na budowach.

Planując podróż zawsze warto sprawdzić trasę i aktualne utrudnienia, o których można dowiedzieć się z naszej strony internetowej www.gddkia.gov.pl, infolinii 19111.Podróżujący DK7 w kierunku północnym na odcinku pomiędzy Płońskiem a Unieżyszem napotkają na utrudnienia związane z zwężeniem jezdni, tymczasowymi objazdami i ograniczeniami prędkości. Natomiast na dalszym odcinku do Napierek utrudnienia występują punktowo i są związane z lokalizacją wjazdów na budowę. A to wszystko za sprawą budowy ponad 70 km drogi ekspresowej S7 Płońsk - Napierki.

 

Kierowcy podążający w kierunku południowym, w rejonie Głuchowa na DK7 przejadą przez teren budowy jednego z odcinków realizowanej S7 Warszawa - Grójec. Tutaj droga poprowadzi przez tymczasową jezdnię, tak zwany bypass.

 

Wybierając się w stronę Lublina, należy zwracać uwagę na czasowe organizacje ruchu przejeżdżając przez teren budowy S17. Począwszy od Zakrętu (skrzyżowanie DK2 z DK17), poprzez węzeł Lubelska i dalej do Kołbieli, napotykamy na zmiany toru jazdy lub poruszamy się jedną jezdnią w obu kierunkach.

 

Poniżej odcinki dróg krajowych, gdzie na Mazowszu trwają prace utrzymaniowe i są lub mogą się czasowo pojawiać zmiany w organizacji ruchu:

 

  • S7 Modlin - Czosnów - cząstkowy remont nawierzchni (zajęcie 1 pasa ruchu)
  • S8 rejon węzła Konotopa - remont dylatacji (zajęcie 1 pasa ruchu)
  • S8 obwodnica Wyszkowa - remont dylatacji (zajęcie 1 pasa ruchu)
  • S8 obwodnica Marek odc. Kobyłka - Zielonka - remont ekranów ziemnych (zajęcie 1 pasa ruchu)
  • DK48 Kozienice - rozbudowa drogi (zamknięcie ul. Głowaczowskiej (DK48) na odcinku od ul. Radomskiej (od ronda) do skrzyżowania z ul. Legionów)
  • DK62 Czerwińsk - budowa ronda (ręczne kierowanie ruchem, tymczasowa sygnalizacja świetlna)
  • DK62 Gwizdały - naprawa dylatacji (zajęcie 1 pasa ruchu)
  • DK50 Zawiszyn - remont mostu (ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną)
  • DK61 Jabłonna - przebudowa skrzyżowania

Kierowco zwracaj uwagę na oznakowanie, przy każdej zmianie w organizacji ruchu obowiązuje ograniczenie prędkości.

 

10 zasad bezpiecznego kierowcy

Kierowco skorzystaj z poniższych zasad, bo bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników dróg w dużej mierze zależy od nas samych.

GDDKiA 

 

Infolinia 19111 i www.gddkia.gov.pl 

Aktualne informacje o sytuacji panującej na drogach krajowych znajdują się na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl, w zakładkach „Serwis dla kierowców” oraz „Mapa kamer monitorujących”.

Dyżurni w Punktach Informacji Drogowej, którzy pracują 24h/dobę, udzielą informacji dotyczącej przejezdności dróg krajowych.