Komunikat w sprawie zakończenia wstępnej kwalifikacji w przetargu na budowę autostrady A2 Stryków - Konotopa i A1 Stryków - Pyrzowice
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że zakończono pierwszy z trzech etapów postępowań przetargowych na budowę odcinków autostrady A2 Stryków-Konotpa i autostrady A1 Stryków-Pyrzowice.

Dla odcinka A2 Stryków-Konotpa – o długości 95 km – I etap postępowania przetargowego zakończył się 4 grudnia 2006 roku. Dla odcinka A1 Stryków-Pyrzowice – o długości 180 km – I etap przetargu zakończono 12 grudnia br.

Z dziewięciu konsorcjów, które startowały w obu przetargach komisja wyłoniła po trzy i będą one zaproszone do składania ofert w II etapie postępowania. Obecnie do końca lutego 2007 roku przygotowane zostaną Informacje o Warunkach Przetargu, dla zakwalifikowanych spółek. Termin składania ofert nie powinien być krótszy niż sześć miesięcy. Ocena ofert oraz negocjacje umów o budowę i eksploatacje autostrad są możliwe do przeprowadzenia w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące.

Podpisanie umów dla każdego z odcinków nastąpi najprawdopodobniej na początku czwartego kwartału 2007 r., a prace budowlane ruszą w drugim kwartale 2008 roku. Oddanie do użytku obydwu odcinków autostrad nastąpi przed końcem 2010 roku.