S17. Uwaga kierowcy, zmiana organizacji ruchu na odcinku od węzła Lubelska do Ostrowika

Zmiana organizacji ruchu na powstającej drodze S17. Od soboty, w ramach prac związanych z realizacją inwestycji, wdrożony został kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu. Kierowcy mają do dyspozycji wschodnią jezdnię przyszłej drogi ekspresowej na odcinku od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli. Uwaga, jezdnia w kierunku Lublina nadal będzie zwężona do jednego pasa.Chodzi o ok. 15 km odcinek między Warszawą a Kołbielą. Do tej pory kierowcy korzystali z jednej jezdni w obu kierunkach. Teraz, jadąc od strony Lublina w kierunku Warszawy, w Ostrowiku wjadą na nową jezdnię przyszłej S17 i będą mieli do dyspozycji wszystkie pasy ruchu do węzła Góraszka.

 

Natomiast na jezdni zachodniej (w kierunku Lublina), nadal dostępny będzie tylko jeden pas ruchu. Będą tam trwać prace związane z wykonaniem docelowego oznakowania poziomego.

 

Na razie nie zmienia się organizacja ruchu na obwodnicy Kołbieli (8,7 km), gdzie wykonawca prowadzi prace związane m.in. z montażem barier i malowaniem oznakowania poziomego. O zmianach będziemy informować.

 

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do ograniczeń prędkości.