Druga jezdnia S6 obwodnicy Słupska w przetargu
Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej przekazaliśmy ogłoszenie o przetargu na rozbudowę drogi ekspresowej S6 obwodnicy Słupska do pełnych dwóch jezdni. To trzeci w ostatnich miesiącach przetarg na S6 w województwie pomorskim.

GDDKiA Przedmiotem zamówienia, którego ogłoszenie zostało wysłane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S6 - drugiej jezdni obwodnicy Słupska o łącznej długości ok. 9,5 km. Obwodnica Słupska oddana do użytku w 2010 r. jest drogą dwujezdniową tylko w obrębie węzłów, stąd konieczność jej rozbudowy w ramach realizacji S6 w województwie pomorskim.

 

Zamówienie obejmuje budowę drugiego etapu istniejącej obwodnicy Słupska - budowę jezdni północnej na odcinkach międzywęzłowych:

- odcinek 1: pomiędzy węzłami Słupsk Zachód (d. Reblinko) - Słupsk Południe (d. Kobylnica) o długości 2,34 km;

- odcinek 2: pomiędzy węzłami Słupsk Południe (d. Kobylnica) - Słupsk Wschód (d. Głobino) o długości 4,97 km;

- odcinek 3: pomiędzy węzłami Słupsk Wschód (d. Głobino) - Redzikowo o długości 2,2 km.

 

Ponadto w ramach zamówienia przewidziano poszerzenie jezdni południowej do wymaganej szerokości 10 metrów wraz z poprawą jej odwodnienia. Zostaną także zaprojektowane i wybudowane cztery obiekty mostowe, w tym największy z nich - drugi most przez rzekę Słupię.

 

Informacje i dokumenty dostępne są na platformie zakupowej pod linkiem https://gddkia.eb2b.com.pl pod numerem Id 216866.

 

- Dotrzymujemy słowa. Rusza kolejny przetarg na odcinek drogi ekspresowej S6 w woj. pomorskim. Konsekwentnie dążymy do budowy spójnej sieci komunikacyjnej w naszym kraju. W ub. roku oddaliśmy do użytku drogę S6 od Szczecina do Koszalina. W przyszłym roku kierowcy uzyskają możliwość podróży Trasą Kaszubską od Gdyni do Bożegopola Wielkiego. Dzisiaj zaś robimy kolejny krok, aby docelowo połączyć Koszalin ze Słupskiem i Słupsk z Trójmiastem bezpieczną i komfortową drogą ekspresową - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

 

W tym roku ogłosiliśmy już przetargi na dwa odcinki S6, więcej pisaliśmy tutaj:

- Konsekwentnie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ogłaszamy kolejny przetarg na budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. Ta trasa i jej kontynuacja jest naszym priorytetem. – powiedział Tomasz Żuchowski Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. - Jeszcze w tym roku ogłosimy przetargi na kolejne odcinki drogi S6 miedzy obwodnicą Słupska a Lęborkiem, a w przyszłym roku - na budowę odcinków z Koszalina do Słupska.

 

Postępowanie obejmuje kolejny odcinek drogi ekspresowej S6 realizowany po decyzji Rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy. Kolejne przetargi na odcinki S6 między obwodnicą Słupska a Lęborkiem (Leśnicami) zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku. Natomiast w III kw. 2021 r. ruszą kolejne przetargi na odcinki od obwodnicy Słupska do Koszalina.

 

W budowie w województwie pomorskim są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 42 km. Natomiast w przetargu jest odcinek między Lęborkiem (Leśnicami) a Bożympolem Wielkim oraz duża i niezwykle ważna inwestycja dla Pomorza - S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: odcinek Chwaszczyno - Żukowo (ok. 16,3 km) oraz odcinek Żukowo - Gdańsk Południe (ok. 16 km) wraz z obwodnicą Żukowa (ok. 7 km).

 

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych Facebook i Twitter.