Bezpieczna DK46 - wspólna akcja z Policją
W piątek 30 kwietnia, policjanci z opolskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami z województwa śląskiego i dolnośląskiego, przeprowadzą na drodze krajowej nr 46 wzmożone działania z udziałem patroli grupy SPEED. Całość działań odbędzie się w ramach akcji „Bezpieczna DK46’’.

Bezpieczniej na DK46

Droga krajowa nr 46 to ważny szlak komunikacyjny na terenie trzech województw, w tym województwa opolskiego. Na opolskim odcinku DK46 w najbliższych latach zaplanowaliśmy szereg inwestycji, których realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym roku oddamy do użytku długo wyczekiwaną obwodnicę Niemodlina. Ponadto rozpoczną się prace przy rozbudowie DK46 na odcinku od granicy woj. opolskiego i dolnośląskiego do obwodnicy Kamienicy-Paczków. Podpisaliśmy umowy na dokumentację dla kolejnych ważnych odcinków na mapie Opolszczyzny: Niemodlin - Dąbrowa oraz Dąbrowa - Opole.

Statystyki pokazują jednak, że pomimo nowoczesnych dróg z zastosowaniem elementów BRD, każdego roku dochodzi do wielu wypadków. Od 2017 roku tylko na opolskim odcinku DK46 doszło do ponad 2000 zdarzeń drogowych, w których 300 osób zostało rannych, a 30 poniosło śmierć.

W trakcie jutrzejszych działań Policji, kierowcom wręczane będą materiały edukacyjne z zakresu BRD oraz apteczki pierwszej pomocy z logo GDDKiA, niezbędne w razie wypadku. Warto podkreślić, że obowiązkiem uczestników ruchu drogowego jest udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowym.

 

Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

Poprzez takie akcje - wspierając działania Policji - chcemy przypominać, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. Przestrzeganie zasad ruchu drogowego i odpowiedzialne zachowanie na drodze ma bezpośredni wpływ na liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

 

W działania włączyła się również Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Opolu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu.