Bezpiecznie, bezpieczniej, naj… bezpieczeństwa nigdy za wiele. Zwłaszcza na drogach

Przed nami ostatnie zimne dni tej wiosny, a tym samym, pomimo pandemii koronawirusa i pewnych ograniczeń, spodziewamy się znacznie większego ruchu na drogach. Pamiętajmy o zasadach, które są niezmienne bez względu na porę roku, panujące warunki, natężenie ruchu czy ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku  

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Po raz kolejny przypominamy więc o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Zachęcamy też do stosowania się do dekalogu rozsądnego kierowcy.  

GDDKiA

 

O czym warto pamiętać? 

Jeszcze raz przypomnijmy sobie, jak bezpiecznie poruszać się po autostradach i drogach ekspresowych, jak odczytywać informacje ze znaków o zmiennej treści, jakie są zasady sprawnego włączania się do ruchu czy też postępowania przy awarii pojazdu. Zastosujcie się do nich: 

Informacje o warunkach ruchu na drogach krajowych  GDDKiA 

Najświeższe informacje na temat sytuacji na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA dostępne są na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl, w zakładkach „Serwis dla kierowców” oraz „Mapa warunków drogowych”. Mapa zawiera aktualne obrazy sytuacji drogowej rejestrowane przez około 1100 kamer.  

W przypadku, gdy dostęp do Internetu jest utrudniony, skorzystać można z ogólnodostępnego w całej Polsce numeru informacji drogowej GDDKiA 19 111, gdzie na bieżąco (24/7) dyżurni przekazują informacje o utrudnieniach i warunkach ruchu. 

 

Pisząc o bezpieczeństwie w sytuacji, kiedy cały kraj zmaga się z pandemią, musimy również pamiętać o wytycznych i obostrzeniach, jakie nas obowiązują. Cztery podstawowe zasady DDMA: dystans, dezynfekcja, maseczki i aplikacja (STOP COVID - ProteGO Safe). 

 

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych FacebookTwitter i Instagram.