Oddanie obwodnicy Strykowa


Obwodnica Strykowa została oddana do użytkowania 22.12.2008r.

Oficjalna część uroczystości na obwodnicy zakończyła się około godziny 12-ej a pierwsze samochody pojechały po nowej trasie już o 13.30.

image001.jpg


Kierownik projektu – inżynier Marek Torzyński miał powody do zadowolenia. Po ponad piętnastu miesiącach ciężkiej pracy obwodnica Strykowa została otwarta. (na zdjęciu; po prawej burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski, po lewej red. Przemysław Lisiecki z TVP Łódź).

image002.jpg


Na scenie Minister Infrastruktury zmaga się z huraganowym wiatrem, dzielnie towarzyszy mu Zastępca Dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Maksymiuk.

image003.jpg


Ksiądz Jarosław Pater, który poświęcił inwestycję w imieniu Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Władysława Ziółka z powodu panujących warunków, również nie miał łatwego zadania.

image004.jpg


Po otwarciu obwodnicy w „Hotelu 500” odbyła się jeszcze krótka konferencja prasowa. (Na zdjęciu od lewej; burmistrz Srykowa Andrzej Jankowski, Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk, były Dyrektor GDDKiA Oddziału w Łodzi Małgorzata Jezierska, p.o. Dyrektora Oddziału Halina Szadkowska, prezes firmy Kirchner Polska Peter Hubner.