Drogi Zaufania - happening
Dnia 19.12.2008 (piątek) odbędzie się happening statyczny w ramach akcji społecznej ‘DROGI ZAUFANIA – BEZPIECZNYCH OSIEM’ prowadzonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Happening odbędzie się w miejscowości Nowe Miasteczko w kierunku na Polkowice (droga krajowa nr 3) po obu stronach drogi w godzinach 9.00 – 16.00.

W tym czasie na krajowej ‘trójce’ będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 50km/h.

Akcja ‘DROGI ZAUFANIA – BEZPIECZNYCH OSIEM’ ma na celu redukcję liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych na drogach krajowych poprzez eliminację zagrożeń oraz poprawę parametrów technicznych dróg krajowych. Jest to pierwszy program zakładający równocześnie działania inżynieryjne i edukacyjne.

W ramach piątkowej akcji po obu stronach drogi ustawione zostaną „Zegary śmierci” oraz worki na zwłoki, symbolizujące ofiary wypadków.

W br. w ramach akcji 'Drogi Zaufania - Bezpiecznych Osiem' najważniejszym z przedsięwzięć dla województwa lubuskiego była przebudowa skrzyżowania dróg krajowych nr 2 i 3 koło Świebodzina, będącego jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w kraju. Nowe rondo zostało oddane do użytku 30 września 2008 r.

Więcej na temat programu na www.drogizaufania.pl.